Kā ierīkot mājas kinozāli?

lietots vai jauns projektorsBez šaubām, vērot filmu uz lielā ekrāna ir daudz iespaidīgāk. Tiem, kuri negrib šo pieredzi gūt tikai kino teātrī, par labu risinājumu kļūst mājas kinozāles ierīkošana.

Būtiskākie faktori, izvēloties projektoru un ekrānu

Mājas kinozāles iekārtošanai, pirmkārt, vajadzīgs lietots vai jauns projektors. Protams, labāk izvēlēties jaunu ierīci, taču, ja rocība neļauj, tad var iegādāties arī mazlietotu projektoru, īpašu uzmanību pievēršot visiem svarīgiem kritērijiem un ierīces kvalitātei.

Svarīgi izvēlēties projektoru, ko var savienot ar mājās esošo tehniku – datoru vai telefonu. Modernākie projektori atbalsta arī 3D tehnoloģiju, kas ļauj filmu vērot ar īpašajām brillēm.

Citi kritēriji, kam pievērst uzmanību, ir attēla kontrasts un spilgtums. Tie nosaka attēla kvalitāti. Jāuzsver kāda nianse – ja projektoru plānots izmantot gaišās telpās vai brīvā dabā, spilgtumam ir būtiska nozīme. Taču, ja filmas un citu saturu plānots skatīt tumšā telpā, tad šis faktors ir mazāk svarīgs. Tāpat jāņem vērā, ka attēla spilgtums atkarīgs ne tikai no projektora specifikācijas, bet arī citiem faktoriem, piemēram, ekrāna krāsas un materiāla.

Tāpat jāņem vērā arī tas, kādā telpā projektors un ekrāns tiks novietots. Kāds būs attālums no projektora līdz ekrānam? Tam visam ir nozīme, jo no tā lielā mērā atkarīga attēla kvalitāte. Piemēram, ja attālums no projektora līdz ekrānam nav pietiekami liels, tad attēlam var zust vajadzīgais asums. Atkarībā no telpas platības jāizvēlas arī ekrāna izmērs.

Projektori pieejami visdažādākajos izmēros – izvēlei pat kabatas formāta ierīces! Protams, jārēķinās, ka tās ir mazāk jaudīgas.

Ko vēl ņemt vērā?

Izvēloties lietotu projektoru, to vispirms ieteicams pārbaudīt, lai pirkums vēlāk neradītu vilšanos. Ja runa ir par jauna projektora iegādi, vislabāk to darīt uzticamos veikalos. Ņemot vērā, ka projektors visbiežāk tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums, vērts nesteigties ar izvēli, bet veltīt laiku dažādu variantu izpētei. Nozīme ir arī projektora preču zīmei – drošāk izvēlēties labi zināmu zīmolu ierīci, par kuru pieejamas labas atsauksmes.