Noderīgi padomi, kā izvēlēties auto riepas

ziemas riepas internetāTuvojoties sezonu maiņai, daudziem autovadītājiem aktuāla tēma ir auto riepu iegāde. Atbildīgi autovadītāji zina, ka riepu iegāde ir atbildīgs process, tādēļ to neatliek uz beidzamo brīdi. Turpinājumā vērtīgi padomi, kas palīdzēs izvēlēties spēkratam piemērotas auto riepas.

Jaunas vai lietotas?

Dažkārt, ja riepu iegādei atvēlētais budžets ir ierobežots, autovadītāji domā par mazlietotu riepu iegādi. Taču, pirms pieņemt šādu lēmumu, jāizvērtē visi iespējamie riski un jāsaprot, vai vajadzētu taupīt uz drošības rēķina.

Šobrīd jaunu riepu piedāvājums ir plašs un iespējams iegādāties arī labas budžeta klases riepas, kā arī izmantot dažādus akciju piedāvājumus, kas ļaus ievērojami ietaupīt. Daudzi izvēlas iegādāties vasaras vai  ziemas riepas internetā, tādā veidā ietaupot gan laiku, gan naudas līdzekļus.

Tirdzniecības vieta

Nozīme ir arī tam, kur riepas tiek iegādātas. Neatkarīgi no tā – vai pirkums tiek veikts internetā, veikalā vai riepu centrā, svarīgi, lai tirdzniecības vieta būtu uzticama. Būtisks aspekts ir arī tas, kā riepas tiek uzglabātas – pērkot tās apšaubāmās tirdzniecības vietās autovadītājs riskē iegādāties mazkvalitatīvu preci.

Braukšanas apstākļi un paradumi

Lai riepas kalpotu labi, tās jāizvēlas atbilstoši saviem braukšanas paradumiem. Jāņem vērā, pa kādu ceļa segumu visbiežāk tiek braukts, kādā stāvoklī šie ceļi ir. Īpaši svarīgi tas ir, izvēloties ziemas riepas.

Nozīme ir arī tam, kādi ir autovadītāja braukšanas paradumi – dinamisko braucēju izvēle noteikti atšķirsies no to autovadītāju izvēles, kas brauc mierīgi un ikdienā neveic lielus attālumus.

Sezonai atbilstošas riepas

Ļoti svarīgi izvēlēties konkrētajai sezonai atbilstošas riepas – tas ir viens no drošības garantiem uz ceļa.

Alternatīva ir vissezonas riepas, taču tas noteikti nav drošākais risinājums – ņemot vērā, ka braukšanas apstākļi dažādās sezonās ir atšķirīgi, vissezonas riepas ir ražotas maksimāli universālas, tāpēc nebūs tik labas, kā konkrētiem laika apstākļiem piemērotās.

Ražotāja ieteikumi

Lai vieglāk būtu izvēlēties piemērotākās riepas, vērts ielūkoties arī auto ražotāju ieteikumos. Informācija par to, kāda veida riepas konkrētajam auto būs piemērotas, atrodama servisa grāmatiņā.