Indukcijas vai keramiskā plīts: kuru izvēlēties?

plīts virsmasPlīts ir viena no būtiskākajām lietām ikvienā virtuvē. Un arī to piedāvājums veikalos ir daudzveidīgs – izvēlei gan keramiskās, gan indukcijas plītis. Kurai no tām dot priekšroku? Uz ko vērst uzmanību, izvēloties piemērotāko plīti? Par to turpinājumā!

Kāda ir atšķirība starp keramisko un indukcijas plīti?

Svarīgākā abu šo ierīču atšķirība ir sildīšanas funkcijas tehnoloģija. Keramiskās plīts virsmas (iegādāties vari šajā mājas lapā) sildelements darbojas uz elektrības bāzes, savukārt indukcijas plīts gadījumā darbojas magnētiskais lauks. Tas nozīmē, ka lielākā daļa enerģijas tiek izmantota trauka sildīšanai, tāpēc indukcijas plītis ir ekonomiskas gan no laika, gan arī enerģijas izmantošanas viedokļa. Vēl kāda indukcijas plīts priekšrocība – tā sasilst uzreiz, tātad – to nav vajadzīgs speciāli sasildīt.

Būtiskākie kritēriji, izvēloties plīti

Izvēloties plīti, jāņem vērā vairāki faktori. Viens no tiem ir nepieciešamais izmērs. Standarta izmērs ir 60×60 cm, kas paredz 3 līdz 4 gatavošanas zonas. Piedāvājumā arī lielākas virsmas ar vairākām gatavošanas zonām. Mazās virtuvēs, savukārt, iederēsies mazākas un šaurākas plīts virsmas ar vienu vai divām gatavošanas zonām.

Otrs faktors, kas noteikti būtu jāņem vērā, ir drošība. Piemēram, keramiskās plītis uzkarst ātrāk un lielākā mērā, kā indukcijas plītis, tādēļ apdedzināšanās risks ir salīdzinoši lielāks. Šis ir būtisks arguments ģimenēs, kur aug mazi bērni.

Tomēr abu veidu plīts virsmas ir veidotas tā, ka uzkarst tikai tā gatavošanas zona, kas ir ieslēgta. Jāielāgo gan, ka pēc izmantošanas indukcijas plīts atdziest ātrāk  – keramikas plītij nepieciešams mazliet ilgāks laiks.

Vēl viena nianse, ko vajadzētu izvērtēt, ir virsmas kopšana. Ņemot vērā, ka indukcijas plīts virsma kļūst tik pat karsta kā trauks un ātri atdziest, to notīrīt būs vieglāk, kā keramikas plīts virsmu.

Ne mazāk svarīgs faktors ir izmaksas. Par laimi, piedāvājums ir gana plašs un tādas ir arī cenu amplitūdas. Lai saprastu, kāds ir cenu līmenis vienai vai otrai plīts virsmai, informāciju visvienkāršāk atrast internetā – tad arī var izdarīt secinājumus un pieņemt optimālāko lēmumu.