Ar ko īpašs betona dakstiņu jumta segums?

betona dakstiņiDakstiņi Baltijas valstu reģionā kļuva pazīstami jau pirms 150 gadiem. Tie ir izdzīvojuši jau vairāk kā simtgadi, un mums ir iespēja novērot, cik labi tie ir saglabājušies. Ņemot vērā to, ka pirms 100 gadiem nebija tādu tehnoloģiju kā šobrīd, dakstiņi, kas tika klāti vēl pagājušajā gadsimtā, joprojām ir redzami uz ēku jumtiem.

Mūsdienās tehnoloģijas ir attīstījušās, līdz ar to arī dakstiņi tiek izstrādāti, kā arī pārklāti, pielietojot attiecīgi jaunākas metodes, kas liecina par to, ka šis jumta segums ir kvalitatīvāks par tiem dakstiņiem, kas tika klāti pagājušajā gadsimtā. Šobrīd tirgū ir pieejami dažādi dakstiņi atkarībā no to formas, virsmas pārklājuma, kā arī materiālu izvēles. Dakstiņu liela priekšrocība ir to skaņas izolācija, to energoefektivitāte kā karstā, tā arī aukstā laikā. Tie ir elektrostatiski neitrāli, kā arī ekoloģiski tīri, un estētiski.

Dakstiņa jumti ir īpaši ar to, ka, salīdzinot ar citiem jumtu segumiem, tie ir ekoloģiski tīri, jo to sastāvā ir smiltis, cements, ūdens, krāsu pigments. Dakstiņu ražošanai netiek izmantoti nekādi ķīmiskie līdzekļi – tajā nav iestrādāti nekādi naftas produkti.

Ja mēs salīdzinām māla un betona dakstiņus, tad betona dakstiņi ir nedaudz smagāki par māla dakstiņiem. Un to kalpošanas laiks ir nedaudz īsāks, aptuveni 50 gadi un vairāk, kamēr māla dakstiņiem tas būs 100 gadi un vairāk.

Skandināvijas valstīs aptuveni 70-80% ēkām ir betona dakstiņu jumta segums, savukārt 20-30% ir māla dakstiņi. Tas izskaidrojams ar to, ka betona dakstiņiem ir izteikta siltumizolācija, tādēļ tie pasargās bargajos ziemas apstākļos – situms tiks saglabāts, bet vasarā telpās būs patīkams vēsums. Šobrīd ir pieejama plaša betona dakstiņu krāsu gamma.

Kā redzams, tad betona dakstiņiem ir daudz priekšrocību, un mūsdienās pieeaug tendence iegādāties tieši betona dakstiņu jumta segumu. Lai pārliecinātos par to, vai betona dakstiņu jumta segums ir piemērots arī jūsu projektam, sazinieties ar speciālistu, kas palīdzēs nomērīt jumta seguma platību, izvērtēt citus būtiski ietekmējošus apstākļus, un noteiks, kādas krāsas vai formas betona dakstiņi jums būs vislābāk piemēroti. Speciālista pieaicināšana jumta seguma izvēlē ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, jo ir daudzas būtiskas nianses, kas jāzina pirms jumta seguma iegādāšanās procesa.