Ceļvedis ideālas kafijas pagatavošanai

kafijas aparātiDaudzi, iespējams, jautās – vai vispār pastāv tāda lieta, kā “ideāla kafija”? Un, kas vienam ir ideāls, citam var tāds nebūt. Protams, nevar nepiekrist, taču vienmēr ir iespējams tiekties uz pilnību. It visā, arī kafijas gatavošanā. Mēģināsim noskaidrot, kā to izdarīt.

  • Izmanto tīru ūdeni. Daudzi neaizdomājas par to, cik patiesībā ūdenim ir liela nozīme tajā, kāda izdosies kafija. Tādēļ, ja vēlies iegūt labas kvalitātes kafiju, tās pagatavošanai ieteicams izmantot augstvērtīgas sastāvdaļas.
  • Izvēlies kvalitatīvas kafijas pupiņas un atbilstošu grauzdējumu. Katru kafijas pagatavošanas reizi iespējams uzlabot, izmantojot pareizās pupiņas un piemērotu grauzdējuma pakāpi. Piemēram, viegls grauzdējums būs piemērots pilienu kafijas automātiem, taču ne espresso pagatavošanai. Internetā ir pieejami ceļveži un dažādas tabulas ar informāciju par to, kāds grauzdējums nepieciešams konkrētā kafijas veida pagatavošanai u.tml.
  • Samal kafijas pupiņas pats. Ja vēlies baudīt svaigu kafiju ar bagātīgu garšu un aromātu, labākais, ko vari darīt, ir samalt pupiņas tieši pirms pagatavošanas. Lai arī tas nozīmē, ka tev, vai nu jāmeklē, kuri kafijas aparāti ir aprīkoti ar šādu funkciju, vai arī jāiegādājas kafijas dzirnaviņas, kas noteikti būs labs ieguldījums.
  • Izvēlies pareizo attiecību. Lai arī kafijas pagatavošana var šķist elementāra, jo, kas gan grūts var būt ūdens un maltas kafijas sajaukšanā, tomēr tas nav viss. Ja vēlies, lai dzēriens būtu baudāms, ir svarīgi ievērot pareizo sastāvdaļu daudzuma attiecību.

Pieliesi par daudz ūdens, kafija būs vāja. Savukārt pārāk daudz kafijas padarīs dzērienu pārāk stipru un negaršīgu. Mēdz teikt, ka uz aptuveni 200 ml ūdens pietiek ar 2 tējkarotēm kafijas, taču katram ieteicams eksperimentēt un noteikt savu ideālo attiecību pašam.

  • Uzglabā kafiju pareizi. Neatkarīgi no tā, vai kafija ir malta, vai arī tā mājās glabājas pupiņu veidā, ir svarīgi to turēt maisiņā vai kastē/konteinerā, kas maksimāli samazina skābekļa piekļūšanu kafijai.
  • Eksperimentē ar kafijas pagatavošanu. Ideālas kafijas tases pagatavošana vienlaikus ir gan zinātne, gan māksla. Ir mazliet jāpaeksperimentē, lai atrastu tieši to kafijas veidu, kas tev der un garšo vislabāk. Tu vari izmēģināt dažādus pagatavošanas veidus, automātus, grauzdēšanas pakāpes un citas iespējas, kuras mūsdienās ir pieejamas.
  • Atmet ekstras. Vai zināji, ka kafija ir krietni vien veselīgāka, kad uzņemta viena pati, bez jebkādām piedevām – piena, krējuma, cukura, sīrupiem utt.? Melnā kafijā ir daudz antioksidantu, kas pozitīvi ietekmē tavu vielmaiņu. Pievienojot dzērienam pienu un cukuru, tu, iespējams, uzlabo garšu, taču izdari “lāča pakalpojumu” savai figūrai un veselībai. Tādēļ, cik vien bieži tas ir iespējams, centies dzert tieši melnu kafiju.

Vai tev ir kāds īpašs noslēpums, kas palīdz pagatavot ideālu kafiju? Padalies ar to!