Jāizvēlas autoskolas – kāpēc uzdevums ir tik sarežģīts?

jāizvēlas autoskola

Autoskolu izvēles problemātiku apstiprina un izskaidro Patērētāju tiesību aizsardzības centra ieteikumi, kas atrodami arī CSDD mājaslapā. Tas nozīmē, ka, diemžēl, nozare ir pārpildīta ar negodīgiem uzņēmējiem, kas tikai vēlas palielināt savu peļņu uz topošo vadītāju rēķina. Latvijā ikvienam topošajam vadītājam ir ārkārtīgi grūts uzdevums – izvēlēties vienu no vairāk kā 200 braukšanas mācību iestādēm. Lai atvieglotu sarežģīto izvēles procesu, izveidots neatkarīgs un nozīmīgs pētījums par esošajām braukšanas mācību iestādēm autoskolas.com.

Autoskolas.com var palīdzēt saprast

Jāizvēlas autoskolas pēc noteiktiem kritērijiem un katram vadītājam noteikti ir savi – cena, mācību laiks, instruktori, akcijas utt. Lai arī kādas būtu prioritātes, noteikti vajadzētu iepazīties ar reālām atsauksmēm no bijušajiem un esošajiem kursantiem.

Diemžēl ir arī autoskolas, kas ir negodīgas! Lai apzinātu reālo situāciju, var izmantot 2015. un 2016. gada Latvijas labāko skolu TOP 5 un ANTI TOP 5.

Tas ir tapis, vienlaicīgi izvērtējot:

  • com sekotāju pozitīvo novērtējumu;
  • gadā veikto mācību iestāžu monitoringu, īpaši jauno noteiktumu stāšanos spēkā;
  • CSDD statistikas datus;
  • aktivitātes interneta vidē.

Labākās mācību iestādes 2016.gadā

Profesionāla apmācība ir pieejama arī ārpus Rīgas, ko pierāda atsauksmes. 2016.gadā pirmo vietu ieguva skola Einšteins. Tās lieliskie rādītāji pierāda, ka Einšteins topošie vadītāji parādījuši izcilus rezultātus gan nokārtojot teoriju un B kategorijas praktisko eksāmenu. Arī A kategorijas rezultāti ir ārkārtīgi augsti, sasniedzot pat 84%. Otrajā vietā ir Presto un trešajā vietā 1.pozīciju zaudējusī DDB jeb Drošas Braukšanas Skola.

Otro vietu saglabā auto moto skola Presto

Autoskolas atsauksmes par Presto ir tās labākais rādītājs, kas apliecina mācību iestādes profesionālo pieeju un kvalitāti. Presto ir uzmanības vērta, jo tās statistikas dati ir krietni virs vidējā līmeņa un 2016. gada decembrī Presto saviem studentiem un interesentiem piedāvāja jaunu mājas lapu, kurai ir vairākas būtiskas priekšrocības, salīdzinot ar konkurentiem:

  • mājas lapā var veikt apmaksu par teorijas kursiem,
  • braukšanas nodarbībām,
  • pirmās palīdzības kursiem,
  • kā arī medicīnisko izziņu un ir pieejams ērts e-pieraksts braukšanas nodarbību organizācijai,
  • pieejams elektroniski noslēdzams distances līgums gan teorijas kursam, gan braukšanas nodarbībām, ko nepiedāvā neviena cita mācību iestāde ne Rīgā, ne citur pasaulē.

2016. gada bīstamākās autoskolas

Anti TOP 5 ir mācību iestādes, kas vēsturiski ieguvušas popularitāti, bet nav domājušas pat attīstību ilgtermiņā. Diemžēl tās ir maldinājušas nozari ar lētām kuponu akcijām, neieguldot līdzekļus skolu attīstībā, kas vērojamas atsauksmēs. Anti TOP 5 2016.gadā iekļuva Mustangs, Gross, Credo Autoprieks, Fortūna, Eksperts