Autoskolu salīdzināšana efektīvam rezultātam

Autoskolu salīdzināšanaIr dažādas metodes, kā veikt autoskolu salīdzināšanu. Daļēji tas ir intuitīvi un subjektīvi, jo daudzi kritēriji ir emocionāli – vai patīk telpas, personāls, kur atrodas filiāles. Tomēr ir arī virkne faktoru, kas ir gana objektīvi un salīdzināmi. Izvēloties kādu no 200 autoskolām Latvijā, tas ir ļoti svarīgs brīdis, jo ir autoskolas, kas nav patiesas, pievilina ar lētu cenu, bet kopsummā topošais vadītājs samaksā krietni vairāk.

Kā korekti veikt autoskolu salīdzināšanu?

Autoskolu salīdzināšana ir sarežģīta, jo līdz šim nav bijis viens avots, kurā to var ērti izdarīt. Var iepazīties ar Presto Autoskolas sagatavoto salīdzinājumu, kas lieliski ilustrē kopējo nozares situāciju. Ļoti bieži jaunie vadītāji tiek aicināti izmantot CSDD statistikas datus, lai izvēlētos sev piemērotāko autoskolu. Zemāks CSDD statistikas datu procents nozīmē lielākas iespējas, ka savā apmācībā būs jāiegulda papildus līdzekļi atkārtotai eksāmenu kārtošanai. Tāpēc CSDD statistika ir nozīmīgs kritērijs!

Piemēram, autoskola Gross savu teorētiskās apmācības līmeni ir finalizējusi pie 91,76%, turpretī Presto Autoskola ir 1. vietā Latvijā starp lielajām autoskolām ar 95,38%. Nozares vidējais statistiskais rādītājs salīdzinājuma periodā ir 88,39%. Jāpievērš uzmanību tam, ka Gross turpina reklamēt 1. vietu teorijas statistikā, taču šie rādītāji ir sen novecojuši un 2017. gadā neatbilst patiesībai.

Autoskolas Gross praktiskās (braukšanas) apmācības līmenis B kategorijā ir 38,09%, turpretī Presto Autoskolai tas ir ievērojami augstāks – 48,52%, ierindojot Presto 1. vietā Rīgā starp lielajām autoskolām. Nozares vidējais statistiskais rādītājs Rīgas autoskolām šajā periodā ir 41,01%. Kā redzams, Gross rādītāji ir zem nozares vidējā līmeņa, tātad, mācoties Grosā ir par 21% lielāka iespēja iztērēt papildus EUR 38.52 atkārtotam braukšanas eksāmenam.

Autoskola Vanags savus kursantus nodrošina ar teorētiskās apmācības līmeni pie 87,83%, kas ir pavisam nedaudz zem nozares vidējā līmeņa, taču, mācoties šajā autoskolā ir par 8% lielāka iespēja iztērēt papildus EUR 12.63 atkārtotam teorijas eksāmenam. Braukšanas apmācības līmenis B kategorijā ir 40,96%.

Presto Autoskola ir labāki statistikas rādītāji

Autoskolu salīdzināšanā Autoskolas DBS izceļas ar vēl zemāku apmācības līmeni teorijas rādītājos, kas ir 84,13% un DBS praktiskās (braukšanas) apmācības līmenis B kategorijā ir vien 42,17%. Autoskolas Credo Autoprieks teorētiskās apmācības līmenis ir līdzīgs DBS – 84,18%, praktiskās (braukšanas) apmācības līmenis B kategorijā ir 38,84%.

Autoskolas Fortūna sasniedz 88,65% teorētiskās apmācības līmeni un (braukšanas) apmācības līmenis B kategorijā ir 34,75%. Autoskola Kristīne teorētiskās apmācības līmenis ir 85.09% un braukšana 32.35%. Autoskola Eksperts teorija 86.90%, braukšana 31%. Autoskola Krustojumi.lv teorijas 80.95% un braukšanas eksāmena rezultāts 45.75%.

Kāpēc izvēlēties Presto?

Autoskolu salīdzināšanā redzams, ka atšķirībā no citām autoskolām, Presto Autoskola piedāvā vairākas inovatīvas un modernas priekšrocības:

  • Distances līgums – noslēdz apmācības līgumu attālināti, bez nepieciešamības ierasties skolas filiālē, kas nozīmē gan laika, gan enerģijas ekonomiju;
  • Braukšanas nodarbību elektroniska organizācija un apmaksa – brīva instruktoru maiņa apmācību laikā, kas nodrošina iespēju maksimāli ātri iegūt vadītāja apliecību
  • Tieši tāpat var pieteikties dažādiem citiem pakalpojumiem, piemēram, saņemt pirmās palīdzības kursiem un par tiem samaksāt, izmantojot mājas lapu;
  • Presto ir lielākais autovadītāju medicīnas komisiju tīklsRīgā, kas medicīniskās komisijas iziešanu padara ļoti ērtu un vienkāršu;
  • Presto ir par godīgu un korektu attīstību ilgtermiņā, tāpēc katrai kategorijai pieejams ērts un praktisks izmaksu kalkulators;

Liels darbs tiek ieguldīts, lai piedāvātu ne tikai minimālās zināšanas, kas nepieciešamas topošajiem vadītājiem, bet arī pievienoto vērtību bloga raktu veidolā par tēmām, kas aktuālas ne tikai studentiem, bet arī jau praktizējošiem vadītājiem. Tas apliecina Presto atbildības sajūtu un ļauj uzticēties vēl vairāk.