Mīti par trauku mazgājamām mašīnām, kuriem tev jābeidz ticēt

 

trauku mazgājamā mašīna electrolux   Pirms diviem gadiem manā mājoklī ienāca trauku mazgājamā mašīna Electrolux no https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/liela-sadzives-tehnika-virtuvei/trauku-mazgajamas-masinas. Ģimene bija ļoti laimīga, jo nevienam vairs nebija jāsatraucas par trauku mazgāšanu. Lai arī mūsdienās šo ierīču izmantošana šķiet teju pašsaprotama, sabiedrībā joprojām valda dažādi mīti par to, kā lietot vai nelietot trauku mazgājamo mašīnu. Iepazīsimies ar šiem mītiem!

            MĪTS: Man vispirms pašai jānoskalo trauki, lai tie pirms likšanas mazgājamā mašīnā būtu tīri.

            PATIESĪBA: Tas nav nepieciešams. Trauku mazgājamais līdzeklis ir radīts, lai noņemtu visus netīrumus, kas palikuši uz šķīvjiem, pannām utt. Ja trauki būs tīri, mazgājamā mašīna var sabojāt, izmantojot abrazīvus materiālus, kas paredzēti ēdiena palieku noņemšanai.

            MĪTS: Trauku mazgājamās mašīnas lietošana nav dabai draudzīga rīcība. Tā vietā labāk mazgāt traukus ar rokām.

PATIESĪBA: Nē! Mazgājot ar rokām, tu patērē divreiz vairāk ūdens. Iespējams, pat vairāk, ja ūdens visu laiku tiek atstāts tekošā režīmā. Mazgājamās mašīnas ir veidotas tā, lai taupītu gan elektrību, gan ūdeni, tādēļ tās ir izdevīgākas dažādos aspektos.

            MĪTS: Trauku mazgājamās mašīnas ir pilnas ar baktērijām.

            PATIESĪBA: Baktērijas var savairoties jebkur, taču, runājot par virtuvi, visvairāk tās atrodamas tieši izlietnē, nevis mazgājamā mašīnā. Mitri dvieļi, sūkļi un kanalizācijas caurules ar ēdiena paliekām ir perfekta vide baktēriju attīstībai. Savukārt mazgājamā mašīnā tiek izmantota augsta temperatūra, kas iznīdē dažādas baktērijas un vīrusus, padarot traukus lietošanai drošus un tīrus.

MĪTS: Es vienmēr uzstādu īsāku mazgāšanas ciklu, jo tas palīdz taupīt enerģiju.

            PATIESĪBA: Tava trauku mazgājamā mašīna ir veidota tā, lai tā izmantotu dažādus ciklus, kas piemēroti atšķirīgiem trauku daudzumiem. Ieteicams uzstādīt tādu ciklu, kas atbilst konkrētajai slodzei. Tādā gadījumā tu varēsi ietaupīt laiku un enerģiju. Pretējā gadījumā var nākties pārmazgāt traukus ar rokām vai atkārtoti ieslēgt mazgāšanas ciklu, jo trauki nebūs tīri. Tā pilnīgi noteikti ir enerģijas un laika tērēšana.

            MĪTS: Pilnībā aizpildīta trauku mazgājamā mašīna nespēs efektīvi veikt savu uzdevumu.

PATIESĪBA: Nav taisnība. Tiesa gan, pārpildīšana arī nav laba doma, taču jāņem vērā, ka optimāli piepildīta ierīce spēs darboties efektīvāk. Lielākajā daļā mūsdienu trauku mazgājamo mašīnu ir iebūvēta sistēma, kas novērtē trauku daudzumu pēc svara un pielāgo ūdens un mazgājamā līdzekļa apjomu.

MĪTS: Vairāk trauku mazgājamā līdzekļa – labāks rezultāts.

PATIESĪBA: Kā jau zini, dzīvē daudzas lietas balstās uz pareizām proporcijām. Tas attiecas arī uz trauku mazgājamā līdzekļa lietošanu. Nav ieteicams to lietot par daudz, jo rezultātā var gadīties saņemt pretī šķīvjus, glāzes un citus traukus ar nosēdumiem. Atceries, ka noslēpums slēpjas kvalitātē, nevis kvantitātē.