Gaidāms pārgājiens ar velosipēdu? Uzzini, ko vēl ņemt līdzi!

velosipēdiVasara ir laiks, kad tā vien gribas doties ārā, pie dabas, izbaudīt jauko un silto laiku. Protams, ja vien laiks ir silts. Ja vasara padevusies drēgna, ķeram siltās dienas, cik nu vasaras sezonā ir un vienalga dodamies laukā. Viens no lieliskiem veidiem, kā izbaudīt šo vasaras silto laiku – doties izbraucienā ar velosipēdiem.

Tiesa, parasti tas ir vairāku dienu pārgājiens un velosipēdi, kā arī somas jāsagatavo laikus – jāsaprot, kas jāliek iekšā un jāņem līdzi, lai somas nav pārāk smagas un nav paņemts līdzi viss liekais. Tajā pašā laikā – somā jābūt visam nepieciešamajam, lai neattopamies pie situācijas, kad tieši vajadzīgās lietas somā nav, bet esam jau pusceļā.

Vislabāk, ja velosipēdi aprīkoti ar bagāžnieku aizmugurē, jo tas iespējams uzlikt velosomas, kurās salikt var daudz – teju visu nepieciešamo (kvalitatīvus velosipēdus vari iegādāties https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/velosipedi-skritulslidas-skrituldeli/velosipedi). Arī telti vai guļammaisus var uzlikt uz velosomām, lai nav pašam viss jāliek mugursomā.

Mugursoma papildus var noderēt, tomēr ļoti piekraut nevajadzētu – lai nav grūtāk braukt.

Kam tad īsti jābūt somās, ja velosipēdi ir tie pārvietošanās līdzekļi, ar ko dodamies pārgājienā? Viens – rezerves apģērbs. Nekad nezinām kādi laika apstākļi mūs piemeklēs, arī tad, ja rūpīgi esam izpētījuši meteorologu solījumus, tāpēc no lietus varam arī nepaglābties – viena kārta plānāku drēbju (bez tām, kas mugurā) un vēl kaut kas vēsākiem brīžiem (jaka, džemperis, termoveļa).

Nav ieteicams ņemt līdzi vai vilkt šādā braucienā džinsa bikses, jo nākamajā dienā pēc brauciena varam just, ka dibens nav apmierināts ar šādu pārvietošanās veidu. Ideālajā variantā – polsterētās velo bikses. Arī par apaviem ir jāpadomā – ērtus, vienkāršus un komfortablus.

Cimdi un brilles noteikti noderēs velo pārgājienā. Saulesbrilles vai aizsargbrilles, kur pēdējās vēlākās vakara stundās braucot pasargās no kukaiņiem. Ķivere, protams, nav obligāta, tomēr būtu vērts padomāt par tās līdzi ņemšanu gan, ja sanāks braukt arī pa šoseju.

Enerģija braucot ir vajadzīga, un, ja arī ļoti neapkraujamies ar pārtikas krājumiem (ko var iegādāties jebkurā lauku veikalā garāmbraucot), tad šokolādi vai enerģijas batoniņus gan līdzi var paņemt pavairāk – vietu daudz neaizņems, toties brīžos, kad izsalkums un enerģijas trūkums liek par sevi manīt – noderēs ļoti.

Remonta komplektiņš – ceļš ir tāls un ne vienmēr varam zināt, kas var atgadīties ar velosipēdu vai riepām, tāpēc paņemt līdzi remonta komplektiņu noteikti nenāks par sliktu – arī kādu instrumentu, ko izmantot, ja nepieciešams uzlikt atpakaļ ķēdi vai kā savādāk.

Pārējais – standarta tūrista komplekts – nazis, uguns, katliņš, ja nakšņojam telšu vietās vai pie ezera un vēlamies uzvārīt arī tēju vai kaut ko ēdamu, dakšiņa, karote, karte un citas lietas, atkarībā no tā uz cik ilgu laiku plānots pārgājiens un kur plānots apmesties.

Lai nu kā, vasara ir laiks, kad vajadzētu vismaz vienu reizi doties šādā izbraucienā, ja braukšana ar velosipēdu ir jums saistoša lieta.