Kā veidot uzkrājumu ar ierobežotiem naudas līdzekļiem?

ātrais kredītsIkvienam zināms, cik būtiska ir uzkrājumu veidošana, taču prakse no teorijas mēdz krietni vien atšķirties. Reizēm rodas situācijas, kad jāiztiek ar stipri ierobežotiem naudas līdzekļiem, par prioritāti izvirzot visu pamatvajadzību apmierināšanu – tādos gadījumos, kad pat izdzīvot ‘’no algas līdz algai’’ šķiet grūts uzdevums, uzkrājumu veidošana var šķist neiespējamā misija.

Taču uzkrājuma veidošana vienmēr ir laba ideja. Pat, ja ik mēnesi sanāk atlikt tikai niecīgu naudas summu, tas tomēr ir kaut kāds ‘’drošības spilvens’’ neparedzētās situācijās. Protams, neplānotu izdevumu gadījumā palīdzēt var arī ātrais kredīts, taču situācijā, kad tā atmaksas iespējas ir ierobežotas, tas ne vienmēr būs pats labākais risinājums.

Kur rast līdzekļus uzkrājuma veidošanai?

Lai labais nodoms vainagoties panākumiem, pietiek veikt kaut nelielas pārmaiņas, tomēr svarīgi to darīt regulāri. Izvirzi mērķi ik mēnesi rast iespēju uzkrājumam novirzīt kādu konkrētu summu. Un neaizbildinies ar domu, ka šai iecerei vari atvēlēt tik maz – ik mēnesi  tam atvēlot kaut tikai 10 eiro, pēc laika būsi iekrājis vērā ņemamu naudas summu.

Kad esi izvirzījis mērķi, jāmeklē iespējas to īstenot. Tā dēļ, iespējams, būs vēlreiz jāpārskata personīgais budžets, kā arī jāizvērtē savi izdevumi. Palīdzēt ietaupīt var:

  • Izdevīgāku pakalpojumu sniedzēju izvēlēšanās. Vērts iepazīties ar vairāku mobilo sakaru tīklu operatoru, interneta un kabeļtelevīzijas kompāniju piedāvājumiem. Lai pievilinātu klientus, nereti tiek rīkotas dažādas īpašas akcijas, kā arī mainīti tarifu plāni. Pat, ja ietaupījums sākotnēji šķiet niecīgs, paturi prātā, ka tas veido daļu no iecerētās uzkrājuma summas;
  • Pusdienu ņemšana līdzi uz darbu. Šis ir skaidrs ikvienam – ēšana ārpus mājas mēdz būt dārga! Tādēļ Tu darīsi gudri, ja pusdienas ņemsi līdzi no mājām. Uzmanību pievērs arī kafijas pauzēm un našķiem – ja tie nav pieejami darba vietā, atrodi veidus, kā ietaupīt arī šajā aspektā;
  • Mazāk izmanto transporta pakalpojumus. Lai ietaupītu, kur un kad vien iespējams, dodies ar kājām. Kad vien laikapstākļi ļauj, par labu alternatīvu var kalpot arī velosipēds. Turklāt gan braukšana ar velosipēdu, gan iešana ar kājām palīdzēs ne vien ietaupīt naudu, bet arī uzlabos veselību. Ja savā ikdienā ieviesīsi paradumu, cik vien iespējams, izvairīties no braukšanas ar sabiedrisko transportu vai automašīnu, ātri vien sakrāsi vajadzīgo summu, ko novirzīt iekrājumu veidošanai;
  • Iepērcies pārdomāti. Daudz dzirdēts ieteikums ir uz veikalu doties ar iepirkšanās sarakstu. Tas patiešām strādā! Taču ikdienā saskaramies ar vēl kādu bīstamību – pērkam mazas un šķietami lētas lietas bez apdomāšanās. Paturi prātā, ka arī šie izdevumi ilgtermiņā veido visai iespaidīgu summu, kuru varētu izmantot daudz racionālāk.

Lai šķietamie ierobežojumi Tevi nenovirza no iecerētajiem mērķiem – pat ar mazām pārmaiņām var sasniegt lielisku rezultātu!